“G***o załatwił“. Czarzasty o negocjacjach Morawieckiego z Czechami

“G***o załatwił“. Czarzasty o negocjacjach Morawieckiego z Czechami

Włodzimierz Czarzasty w piątkowy poranek był gościem audycji na antenie RMF FM. Polityk został zapytany o sprawę Turowa i działania premiera Mateusza Morawieckiego. Poseł Lewicy nie przebierał w słowach i jasno powiedział, co myśli o Morawieckim. Użył nawet niecenzuralnego słowa na G. Prowadzący rozmowę z Czarzastym musiał zareagować.

W sprawie kopani Turów strona polska nie ma łatwo. Komisja Europejska zarządziła karę w wysokości 500 tysięcy euro dziennie dla Polski za działanie kopalni. Sprawa jest poważna i szeroko komentowana. Była też tematem porannej rozmowy z Włodzimierzem Czarzastym w RMF FM. Polityk zapytany o sytuację powiedział wprost, co o tym myśli. Szef Lewicy zagotował się, gdy zaczął mówić o sprawie Turowa i polskich władzach. Nie gryzł się w język i bez hamulców rzucił:

– Jeżeli chodzi o Turów, to jest, uważam, skandal po wszystkich stronach. Po pierwsze: trzeba było ludziom, którzy tam pracują, powiedzieć kiedyś: „Turów będzie zamknięty”. Po drugie: trzeba było zabezpieczyć ich interesy. Po trzecie: trzeba było dogadać się z Czechami. Po czwarte: trzeba było mieć w Unii Europejskiej pozycję taką, żeby wytłumaczyć swoje stanowisko. Po piąte: nie oszukiwać narodu. Bo po cholerę ten premier opowiadał, że wszystko załatwił? Gów… załatwił. Nie załatwił – powiedział ostro. Prowadzący rozmowę Robert Mazurek musiał zareagować i poprosić, by Czarzasty uważał na to, co mówi: – Bez takich brzydkich wyrazów, poprosił dziennikarz swojego gościa.

se.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!