Na jego urodzinach bawili się politycy. Kim jest Robert Mazurek? „Kiedy go zobaczyłem, osunąłem się w fotelu”

Politycy bawili się na imprezie Roberta Mazurka – donosi „Fakt” i publikuje zdjęcia z imprezy. Fotografie wywołały dyskusję. Kim jest gospodarz, którego 50. urodziny świętowali razem przedstawiciele różnych opcji?

Wśród gości politycy różnych opcji. Na imprezę Roberta Mazurka –  jak wymienia „Fakt”   – przyszli: Łukasz Szumowski i Marek Suski z  PiS  , Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, Tomasz Siemoniak i Borys Budka z PO, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Byli też minister kultury Piotr Gliński, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego Adam Lipiński oraz szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Nie zabrakło też byłego rzecznika PiS Adama Hoffmana.

 Dalsza część artykułu pod wideo: 

Robert Mazurek od 2016 r. pracuje w radiu RMF FM. Prowadzi „Poranną rozmowę”, którą można też oglądać w internecie. Już na początku zaszokował strojem. – Kiedy go zobaczyłem w tej koszuli, osunąłem się w fotelu – wspominał w „Pressie” prezes radia RMF FM Tadeusz Sołtys. Robert Mazurek na wywiad z Beatą Szydło w 2016 r. przyszedł bowiem w jaskraworóżowej koszuli z czarnymi napisami. Kolorowe koszule to jego znak rozpoznawczy. – Uwielbiam kicz – przyznał w rozmowie z „Pressem”.

Robert Mazurek urodził się w 1971 r. w Świeciu. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku drogi zawodowej często zmieniał redakcje. Próbował swoich sił w Polskim Radiu, „Frondzie”, „Super Expressie” i „Życiu”. Pracował też w tygodniku „Nowe Państwo”. Później został wicenaczelnym tygodnika „Film”.

Wraz z Igorem Zalewskim prowadził we „Wprost” rubrykę polityczno-satyryczną, a następnie program publicystyczno-rozrywkowy „Lekka jazda Mazurka i Zalewskiego” w TVP, który był krytykowany za ciężki dowcip.

Tygodnik „Przegląd” tak opisywał udział ówczesnego posła Platformy Obywatelskiej Jana Rokity w programie Mazurka i Zalewskiego: „Ze studia wyszedł wstrząśnięty. W ciągu 25 minut sponiewierano go, porównując do krowy i Romana Giertycha, i analizując, czy kocha inaczej” – opisuje „Press”. Sam Mazurek przyznawał później, że program był słaby, a oni nie mieli doświadczenia telewizyjnego.

W „Dzienniku” zaczął robić wywiady. Następnie przeniósł się z nimi do „Rzeczpospolitej”, a z rubryką satyryczną do „Faktu” i – kolejno – do „Uważam Rze”. Później współpracował z „Sieciami” braci Karnowskich.

Kilka wywiadów Mazurka stało się wiralami. Tak było z rozmową z Magdaleną Jethon w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, gdzie była dyrektor Trójki była dopytywana przez Mazurka o to, jakie swobody obywatelskie odebrał jej PiS. – Hm, nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Może nie odebrano nam swobód tak wprost – próbowała wybrnąć Jethon, dociskana przez dziennikarza.

Mazurek od września 2021 r. współpracuje z Kanałem Sportowym, gdzie prowadzi audycję z Krzysztofem Stanowskim („Mazurek

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!