Celiński szokuje. O PiS i Andrzeju Dudzie mówi „mordercy”

Celiński szokuje. O PiS i Andrzeju Dudzie mówi "mordercy"

– Oni są mordercami – grzmi Andrzej Celiński o władzy po tym, jak na granicy polsko-białoruskiej odnaleziono zwłoki imigrantów. W niedzielę Straż Graniczna poinformowała o odnalezieniu trzech martwych osób. Koczujący na granicy umarli z wychłodzenia.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej przekłada się na coraz trudniejszą sytuację. Chłodne noce, deszcz, złe warunki pogodowe powodują, że sytuacja uchodźców znajdujących się na obszarze przygranicznym pogarsza się wraz z każdym kolejnym dniem.

Celiński uderza we władzę

Suchej nitki na rządzących po informacji o śmierci imigrantów nie zostawił Andrzej Celiński. Były minister kultury, a obecnie komentator polityczny nazywa przedstawicieli władzy „mordercami”.

– To się rzeczywiście w głowie nie mieści. Ten polski rząd, prezydent, sejm, a nawet senat. I kościół. Gdzie ta ich walka o życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci? Oni są mordercami. Są! Duda, Morawiecki, Kaczyński, Witek – stwierdził Celiński na Facebooku.

– Co ich z „Solidarnością” tamtych lat łączy? Co współczesnych łączy? Kolejne ryby wymalują sobie na tyłkach swoich aut i będą katolikami? To gówno jest, a nie wartość. Wstyd. Hańba. Polacy byli uchodźcami. Wielokrotnie. I nikt ich nie traktował tak haniebnie jak dzisiaj Polacy traktują uchodźców. Nie zasłaniajcie się Białorusią. W tej samej lidze jesteśmy? Karczewski naszym kapitanem? Co Łukaszenkę miał za ciepłą osobę. Tego chcemy? – zwrócił się z pytaniem do internautów były polityk.

Premier o śmierci uchodźców

Do odnalezionych zwłok uchodźców odniósł się w ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zjednoczonej prawicy mówił o „nielegalnych imigrantach”.

– W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. (…) Na skutek hipotermii, wycieńczenia zmarły co najmniej trzy osoby, które przekroczyły polską granicę z Białorusią. Staramy pomagać się wszystkim, którzy przekroczyli granicę, uratowaliśmy życie ośmiu osobom, które zostały uwięzione w rozlewiskach rzeki Supraśl – przekazał premier.

fakt.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!